Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu
TOHM

03.01.2019

Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezlerine (TOHM)  yeni sporcu alımları yapılacaktır.

TOHM seçme puanları yenilenmiş olup 2019 yılı için yeni sporcu alımlarında aşağıda belirtilen yeni seçme puanları uygulanacaktır.

Merkezlere girmek isteyen sporcuların 2018 yılı Haziran ayından bugüne kadar Federasyon yarışmalarında veya uluslararası yarışmalarda, yarıştıkları disiplin ve kategoride seçme puanlarını geçmiş olmaları gerekmektedir.

Seçme puanlarını geçmiş olan sporcuların başvuru dilekçelerini 14 Ocak 2019 tarihine kadar Federasyonumuza faks veya e-mail yolu ile iletmeleri gerekmektedir.

Sporcuların başvuru dilekçelerinde; hangi yarışmada kaç puan ile seçme puanını geçmiş olduklarını ve hangi merkeze, hangi statüde (gündüzlü/yatılı) girmek istediklerini belirtmeleri gerekmektedir.

Yeni başvuru yapan sporcular ile merkezlerde kayıtlı olan sporcuların 2018 yılı federasyon yarışmalarındaki performansları incelenerek, TOHM Değerlendirme Komisyonu toplantısında alınacak karar sonrasında giriş yapacak ve merkezlerle ilişiği kesilecek sporcuların isimleri belirlenecektir.

28.05.2018

DUYURU! (15.01.2018)

TÜRKİYE OLİMPİK HAZIRLIK MERKEZLERİNE (TOHM)  YENİ SPORCU ALIMLARI YAPILACAKTIR.

TOHM SEÇME PUANLARI YENİLENMİŞ OLUP 2018 YILI İÇİN YENİ SPORCU ALIMLARINDA AŞAĞIDA BELİRTİLEN YENİ SEÇME PUANLARI UYGULANACAKTIR.

MERKEZLERE GİRMEK İSTEYEN SPORCULARIN 2017 YILI HAZİRAN AYINDAN BUGÜNE KADAR FEDERASYON YARIŞMALARINDA VEYA ULUSLARARASI YARIŞMALARDA, YARIŞTIKLARI DİSİPLİN VE KATEGORİDE SEÇME PUANLARINI GEÇMİŞ OLMALARI GEREKMEKTEDİR.

SEÇME PUANLARINI GEÇMİŞ OLAN SPORCULARIN BAŞVURU DİLEKÇELERİNİ 24 OCAK 2018 TARİHİNE KADAR FEDERASYONUMUZA FAKS VEYA E-MAİL YOLU İLE İLETMELERİ GEREKMEKTEDİR.

SPORCULARIN BAŞVURU DİLEKÇELERİNDE; HANGİ YARIŞMADA KAÇ PUAN İLE SEÇME PUANINI GEÇMİŞ OLDUKLARINI VE HANGİ MERKEZE, HANGİ STATÜDE (GÜNDÜZLÜ/YATILI) GİRMEK İSTEDİKLERİNİ BELİRTMELERİ GEREKMEKTEDİR.

SPORCU ALIMLARINDA TOHM UYGULAMA TALİMATI KAPSAMINDA HAREKET EDİLECEK OLUP, BAŞVURULARDA; GÜNDÜZLÜ STATÜDE ALINACAK SPORCULAR İÇİN; ALT YAŞ SINIRI 14 YAŞ, ÜST YAŞ SINIRI OLARAK 21 YAŞINDAN GÜN ALMAMIŞ OLMAK, YATILI STATÜDE ALINACAK SPORCULAR İÇİN; ALT YAŞ SINIRI 15 YAŞ, ÜST YAŞ SINIRI OLARAK 21 YAŞINDAN GÜN ALMAMIŞ OLMAK ŞARTI ARANACAKTIR. TOHM’DA KALMA YAŞI 23 OLUP, GÜNDÜZLÜ VE YATILI TOHM SPORCULARI 24 YAŞINDAN GÜN ALMALARI HALİNDE, TOHM KADROSUNDAN ÇIKARILACAKLARDIR.

YENİ BAŞVURU YAPAN SPORCULAR İLE MERKEZLERDE KAYITLI OLAN SPORCULARIN 2017-2018 YILI FEDERASYON YARIŞMALARINDAKİ PERFORMANSLARI İNCELENEREK, TOHM DEĞERLENDİRME KOMİSYONU TOPLANTISINDA ALINACAK KARAR SONRASINDA GİRİŞ YAPACAK VE MERKEZLERLE İLİŞİĞİ KESİLECEK SPORCULARIN İSİMLERİ BELİRLENECEKTİR.

DUYURU! (03.01.2017)

TÜRKİYE OLİMPİK HAZIRLIK MERKEZİ (TOHM) 2018 KIŞ DÖNEMİ SPORCU ALIMI ŞUBAT AYINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLUP,  SPORCU ALIMLARINDA AŞAĞIDA BELİRLENEN YENİ BARAJ PUANLARI GEÇERLİ OLACAKTIR.

DUYURU ! (25.08.2017)

Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi 2017 yılı Yaz Dönemi Sporcu Alımına ilişkin komisyon kararı doğrultusunda, ekli listede yer alan sporcularımızın başvuruları kabul edilmiştir.

Başvuruları kabul edilen sporcularımızın ilgili TOHM Merkezlerinden istenilen belgeleri tamamlayarak kayıt işlemlerini şahsen gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

DUYURU ! (15.08.2017)                                                                                  

TÜRKİYE OLİMPİK HAZIRLIK MERKEZİ (TOHM) 2017 YILI YAZ DÖNEMİ SPORCU ALIMI YAPILACAĞI 05.07.2017 TARİHLİ DUYURUMUZ İLE BİLDİRİLMİŞ OLUP, KOCAELİ’NDE TRAP DİSİPLİNİNDE GÜNDÜZLÜ OLARAK DEVAM EDİLECEĞİ BİLDİRİLMİŞTİ. YAPILAN ÇALIŞMALAR SONUCU KOCAELİ TOHM MERKEZİ BİR ÖNCEKİ DÖNEM GİBİ GÜNDÜZLÜ VE YATILI OLARAK ÇALIŞMALARINA DEVAM EDECEKTİR.

BU NEDENLE,  2017 YILI İÇERİSİNDE FEDERASYONUMUZUN  FAALİYET PROGRAMINDA YER ALAN  YURTİÇİ VE YURTDIŞI  YARIŞMALARINDA  TOHM BARAJLARINI GEÇEN 24 YAŞ ALTI TRAP SPORCULARIMIZIN 15-20 AĞUSTOS 2017 TARİHLERİ ARASINDA  ŞAHSİ BAŞVURULARINI FEDERASYONA YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.

DUYURU! (05.07.2017)

TÜRKİYE OLİMPİK HAZIRLIK MERKEZİ (TOHM) 2017 YILI YAZ DÖNEMİ SPORCU ALIMI YAPILACAKTIR.

2017 YILI İÇERİSİNDE FEDERASYONUMUZUN  FAALİYET PROGRAMINDA YER ALAN  YURTİÇİ VE YURTDIŞI  YARIŞMALARINDA  TOHM BARAJLARINI GEÇEN 24 YAŞ ALTI SPORCULARIN 07-11 AĞUSTOS 2017 TARİHLERİ ARASINDA  ŞAHSİ BAŞVURULARINI FEDERASYONA YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.

Geleceğin şampiyonlarını yetiştirmek amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığınca hayata geçirilen TOHM projesi tüm hızıyla çalışmalara devam etmektedir.

Bu doğrultuda oluşturulan TOHM Merkezleri 5 ilde faaliyet göstermektedir.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun Vizyonu Sorumlu olduğu spor dallarının ülke çapında dengeli yayılmasını ve gelişmesini sağlamak, projeler üretmek, kurumsallaşmış yapısı ve nitelikli kadrosu ile bilimsel ve yenilikçi yaklaşımlarla Türk Atıcılığının önümüzdeki yıllar içerisinde Dünyada güçlü ülkeler arasında yer almasını sağlamaktır.

Devamı »

Bize Ulaşın

  Mithatpaşa Cd. 45/2 Çankaya / Ankara
  +90 (312) 310 6160 - 8182
  +90 (312) 311 6875
  info@taf.gov.tr
 (KEP) aticilikveavcilikfederasyonu@hs01.kep.tr

İletişim Formu ve Kroki »