Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu

 Haber Bilgileri
  30 Temmuz 2016 Cumartesi
  6637
ATATÜRK KUPASININ ŞAMPİYONLARI KÜRSÜYE ÇIKTI

Sakarya Kapalı Spor Salonu’nda 28 Temmuz 2016 Perşembe günü başlayan Havalı Silahlar Atatürk Kupası’nda tüfek disiplini müsabakaları sona erdi.

Yetmiş sporcunun yarıştığı tüfek atışlarında şampiyonluk kupasını; büyük erkeklerde Ömer Akgün, genç erkeklerde Yılmaz Akgün ve yıldız erkeklerde M. Furkan Abiş kazandı. Büyük bayanlarda Hilal Tınaz, genç bayanlarda Şeymanur Koca ve yıldız bayanlarda Ayten Atılkan birincilik kupasını elde eden isimler oldu.

Havalı tabanca disiplininde ise; büyük erkeklerde Yiğitcan Saat, genç erkeklerde Mustafa Melih Paksoy, yıldız erkeklerde M. Kerim Kırıcı, büyük bayanlarda Nilay Ak, genç bayanlarda İlayda Tarhan ve yıldız bayanlarda Yasemin Beyza Yılmaz şampiyonluk kupasını kazandı.

Şeymanur Koca Rekor Tazeledi

Havalı tüfek genç bayanlar disiplininde Türkiye Rekoru’nun sahibi olan Gümüşhaneli sporcu Şeymanur Koca, rekoru 413’ten 414,6’ya çıkardı.

Serdivan’da yer alan kapalı spor salonunda dört gün süren kupa müsabakaları madalya töreninin ardından sona erdi.

TÜM FOTOĞRAFLARA ERİŞMEK İÇİN TIKLAYINIZ...


Bu Kategorideki Diğer Haberler


Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun Vizyonu Sorumlu olduğu spor dallarının ülke çapında dengeli yayılmasını ve gelişmesini sağlamak, projeler üretmek, kurumsallaşmış yapısı ve nitelikli kadrosu ile bilimsel ve yenilikçi yaklaşımlarla Türk Atıcılığının önümüzdeki yıllar içerisinde Dünyada güçlü ülkeler arasında yer almasını sağlamaktır.

Devamı »

Bize Ulaşın

  Mithatpaşa Cd. 45/2 Çankaya / Ankara
  +90 (312) 310 6160 - 8182
  +90 (312) 311 6875
  info@taf.gov.tr
 (KEP) aticilikveavcilikfederasyonu@hs01.kep.tr

İletişim Formu ve Kroki »