Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu

 Haber Bilgileri
  27 Ocak 2017 Cuma
  6631
HAVALI SİLAHLAR TÜRKİYE KUPASI MERSİN’DE DEVAM EDİYOR

Mersin’in Erdemli ilçesinde 26 Ocak’ta başlayan Havalı Silahlar Türkiye Kupası yarışmalarında tabanca disiplininde başarı sporcular madalyalarını aldı.

Uluslararası Atıcılık Spor Federasyonu (ISSF) tarafından yapılan kural değişikliklerinin ardından yapılan yılın ilk yarışması olan Havalı Silahlar Türkiye Kupası’nda yeni Türkiye Rekorları geldi.

Başarılı sporcular madalyalarını;  Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, Erdemli İlçe Emniyet Müdürü Ali Doğan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Tarakçı,, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Adem Kılıç, Federasyon Başkanımız Ufuk Arman ve Yönetim Kurulu üyelerimizden aldı.

10 metre havalı tabanca disiplininde yapılan atışlar sonucu ferdi sonuçlara göre; büyük erkeklerde Yusuf Dikeç, genç erkeklerde Mustafa Melih Paksoy, yıldız erkeklerde Alp Eren Erdur, büyük bayanlarda Canan Türkoğlu Yavuz, genç bayanlarda Yasemin Beyza Yılmaz ve yıldız bayanlarda Nida Aydoğan hem altın madalya hem de yeni Türkiye Rekorunun sahibi oldu.

Takım sonuçlarına göre ise; büyük erkeklerde TSK Spor Gücü, genç erkeklerde Kahramanmaraş GHSİM, yıldız erkeklerde Kahramanmaraş Kano Yelken Spor Kulübü, büyük bayanlarda TSK Spor Gücü, genç bayanlarda Bolu Gençlik Merkezi Spor Kulübü ve yıldız bayanlarda Osmanlı İzcilik ve Atıcılık Spor Kulübü birincilik kupasını kazandı.

Kupa müsabakaları hafta sonu havalı tüfek atışları ile devam edecek.

TÜM SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

MADALYA TÖRENİNE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 


Bu Kategorideki Diğer Haberler


Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun Vizyonu Sorumlu olduğu spor dallarının ülke çapında dengeli yayılmasını ve gelişmesini sağlamak, projeler üretmek, kurumsallaşmış yapısı ve nitelikli kadrosu ile bilimsel ve yenilikçi yaklaşımlarla Türk Atıcılığının önümüzdeki yıllar içerisinde Dünyada güçlü ülkeler arasında yer almasını sağlamaktır.

Devamı »

Bize Ulaşın

  Mithatpaşa Cd. 45/2 Çankaya / Ankara
  +90 (312) 310 6160 - 8182
  +90 (312) 311 6875
  info@taf.gov.tr
 (KEP) aticilikveavcilikfederasyonu@hs01.kep.tr

İletişim Formu ve Kroki »