Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu

 Haber Bilgileri
  29 Ocak 2017 Pazar
  6773
HAVALI SİLAHLARDA TÜRKİYE’NİN EN İYİ TÜFEK ATICILAR ÖDÜLLERİNİ ALDI

Mersin’in Erdemli ilçesinde 26 Ocak’ta başlayan Havalı Silahlar Türkiye Kupası yarışmalarında tabancadan sonra tüfek disiplininde de başarılı sporcular madalyalarını aldı.

Uluslararası Atıcılık Spor Federasyonu (ISSF) tarafından yapılan kural değişikliklerinin ardından yapılan yılın ilk yarışması olan Havalı Silahlar Türkiye Kupası’nda yeni Türkiye Rekorları geldi.

10 metre havalı tüfek disiplininde yapılan atışlar sonucu ferdi sonuçlara göre; büyük erkeklerde Ömer Akgün, genç erkeklerde Yılmaz Akgün, yıldız erkeklerde Yiğit Geçim, büyük bayanlarda Zeynep Yıldız, genç bayanlarda Şeymanur Koca ve yıldız bayanlarda Esin Akgün hem altın madalya hem de yeni Türkiye Rekorunun sahibi oldu.

Takım sonuçlarına göre ise; genç erkeklerde Diyarbakır Tenis Atıcılık Yüzme Gençlik Spor Kulübü, yıldız erkeklerde Kırklareli GHSİM, büyük bayanlarda TSK Spor Gücü, ve genç bayanlarda Gümüşhane GHSİM ve yıldız bayanlarda Diyarbakır Tenis Atıcılık Yüzme Gençlik Spor Kulübü birincilik kupasını kazandı.

Tüm sonuçlar için tıklayınız

 

 

 


Bu Kategorideki Diğer Haberler


Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun Vizyonu Sorumlu olduğu spor dallarının ülke çapında dengeli yayılmasını ve gelişmesini sağlamak, projeler üretmek, kurumsallaşmış yapısı ve nitelikli kadrosu ile bilimsel ve yenilikçi yaklaşımlarla Türk Atıcılığının önümüzdeki yıllar içerisinde Dünyada güçlü ülkeler arasında yer almasını sağlamaktır.

Devamı »

Bize Ulaşın

  Mithatpaşa Cd. 45/2 Çankaya / Ankara
  +90 (312) 310 6160 - 8182
  +90 (312) 311 6875
  info@taf.gov.tr
 (KEP) aticilikveavcilikfederasyonu@hs01.kep.tr

İletişim Formu ve Kroki »