Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu

 Haber Bilgileri
  30 Mart 2017 Perşembe
  6664
ATEŞLİ SİLAHLAR TÜRKİYE KUPASI

Ateşli Silahlar Türkiye Kupası, Mersin Erdemli Olimpik  Atış Poligonu’nda devam ediyor.

Kupa programı ikinci gününde tüm kategorilerde 50 M Tüfek Yat Atışı ve 25 M Center Fire Tabanca müsabakaları gerçekleşti.

50 M Tüfek Yat Atışı disiplininde;

Büyük Erkek Kategorisinde

1.Ahmet Bayrak (Ferdi- Van) 

2.Emrah Ceylan( TSK Spor Gücü)

3.Ömer Akgün(Diyarbakır Tenis Atıcılık Yüzme Gençlik Kulübü)

Büyük Erkek Takım

1.Diyarbakır Tenis Atıcılık Yüzme Gençlik Kulübü

2.Manisa Mesir Atıcılık

Genç Erkek Kategorisinde;

1.Taha Şükrü Baltacı (Trabzonspor Kulübü) 

2.Mehmet Salih Yıldız (Trabzonspor Kulübü)

3.Uğur Uman ( Mardin Atıcılık ve Avcılık Spor Kulübü)

Genç Erkek Takım

1.Mardin Atıcılık ve Avcılık Spor Kulübü

2.Trabzonspor Kulübü

3.Manisa Mesir Atıcılık

Yıldız Erkek Kategorisinde;

1.Recep Kara (Mardin Atıcılık ve Avcılık Spor Kulübü)

2.Berat Kaan Aydın (Trabzonspor Kulübü)

3.Seyfettin Güçhan Arslanhan (Mardin Atıcılık ve Avcılık Spor Kulübü)

Yıldız Erkek Takım

1.Mardin Atıcılık ve Avcılık Spor Kulübü 

Büyük Bayanlar Kategorisinde;

1.Şirvan Yıldız Yavuzkurt  (Ferdi/Van)

2.Zeynep Yıldız (TSK Sporgücü)

3.Meral Karaaslan Erzurum (TSK Sporgücü)

Büyük Bayanlar Takım

1.TSK Sporgücü      Yeni Rekor

2. Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü

 Genç Bayanlar Kategorisinde;

1.Romeysa Kara (Mardin Atıcılık ve Avcılık Spor Kulübü)

2.Dora Çelik (Trabzonspor Kulübü)

3.Edanur Tarhan (Diyarbakır Tenis Atıcılık Yüzme Gençlik Kulübü)

Genç Bayanlar Takım

1.Trabzonspor Kulübü

2.Eskişehir Gençlik ve Spor Kulübü

3.Diyarbakır Tenis Atıcılık Yüzme Gençlik Kulübü

Yıldız Bayanlar Kategorisinde;

1.Gizem Gökmen (Çankırı Gençlik Spor)

2.Melisa Şimşek (Trabzonspor Kulübü)

3.Esin Akgün (Diyarbakır Tenis Atıcılık Yüzme Gençlik Kulübü)

Yıldız Bayanlar Takım

1.Diyarbakır Tenis Atıcılık Yüzme Gençlik Kulübü   

2.Mardin Atıcılık ve Avcılık Spor Kulübü

25 M Center Fire Tabanca Büyük Erkekler

1.Fatih Kavruk (TSK Sporgücü) 

2.Yusuf Dikeç (Ferdi/Mersin)

3.Özgür Varlık(Ferdi/Bolu)

25 M Center Fire Tabanca Büyük Erkekler Takım

1.TSK Sporgücü

25 M Genç Erkek Standart Tabanca Ferdi

1.Kemal Erkahya (Gelibolu Avcılık ve Atıcılık Kulübü)  

2.Muhammed Kerim Kırıcı (Kahramanmaraş GHSİM)

3.Erdem Bülbül (Samsun Canik Belediye Spor Kulübü

 

Final müsabakaları ardından düzenlenen kupa, madalya takdim törenine;

Bakanlık Müşaviri Tuğçe Özer, Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş, Erdemli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Adem Kılıç, Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Havalı ve Ateşli Silahlar Asbaşkanı Kadri Akgün, Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Ahmet Kılınç’da katıldı.

Sporcular madalyalarını, katılan protokol misafirlerinin ellerinden aldı.

Müsabakalar 2 Nisan'a kadar devam edecek.

 

 


Bu Kategorideki Diğer Haberler


Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun Vizyonu Sorumlu olduğu spor dallarının ülke çapında dengeli yayılmasını ve gelişmesini sağlamak, projeler üretmek, kurumsallaşmış yapısı ve nitelikli kadrosu ile bilimsel ve yenilikçi yaklaşımlarla Türk Atıcılığının önümüzdeki yıllar içerisinde Dünyada güçlü ülkeler arasında yer almasını sağlamaktır.

Devamı »

Bize Ulaşın

  Mithatpaşa Cd. 45/2 Çankaya / Ankara
  +90 (312) 310 6160 - 8182
  +90 (312) 311 6875
  info@taf.gov.tr
 (KEP) aticilikveavcilikfederasyonu@hs01.kep.tr

İletişim Formu ve Kroki »