Haber Bilgileri
  17 Eylül 2018 Pazartesi
  6784
WILD CARD HAKKI FEDERASYONUMUZA TANINDI

Gençlik Olimpiyatları’nda yarışacak sporcuların tespit edildiği iki kota müsabakası düzenlenmiş ve sporcularımız Kota Müsabakalarında ülkemiz adına kota alamamışlardır.

Ancak; 16-26 Şubat 2018 tarihleri arasında Macaristan’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda havalı tabanca gençler kategorisinde yarışan Alp Eren ERDUR 576 puan ile final müsabakasında yarışma başarısını göstermiştir. Bu nedenle şampiyona sonrası ISSF ve TMOK’a Federasyonumuzca wild card talebinde bulunulmuştur. Başvurumuz olumlu yanıt almış ve gençlik olimpiyatlarına havalı tabanca erkekler kategorisinde ülkemize Wild Card hakkı tanınmıştır.

Arjantin’de düzenlenecek Gençlik olimpiyatlarına erkekler tabanca disiplininde ülkemize Wild Card kota hakkını kazandırmış olan sporcumuz Alp Eren ERDUR katılacaktır.

Wild Card hakkı nedir? Wild Card yarışmalar sonunda kıtalara tanınan kotalar dışında kalan oyunlara katılacak toplam katılımcı sayısını geçmemek kaydı ile kota alamayıp oyunlarda temsil şansı olamayan ülkelere ekstra katılımcı hakkı verilmesidir. Wild Card verilmesi aşamasında ülkelerin branştaki gelişimi, başarıları gibi birçok kriter gözetilmektedir.


Bu Kategorideki Diğer Haberler