Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu

 Haber Bilgileri
  17 Eylül 2018 Pazartesi
  6652
WILD CARD HAKKI FEDERASYONUMUZA TANINDI

Gençlik Olimpiyatları’nda yarışacak sporcuların tespit edildiği iki kota müsabakası düzenlenmiş ve sporcularımız Kota Müsabakalarında ülkemiz adına kota alamamışlardır.

Ancak; 16-26 Şubat 2018 tarihleri arasında Macaristan’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda havalı tabanca gençler kategorisinde yarışan Alp Eren ERDUR 576 puan ile final müsabakasında yarışma başarısını göstermiştir. Bu nedenle şampiyona sonrası ISSF ve TMOK’a Federasyonumuzca wild card talebinde bulunulmuştur. Başvurumuz olumlu yanıt almış ve gençlik olimpiyatlarına havalı tabanca erkekler kategorisinde ülkemize Wild Card hakkı tanınmıştır.

Arjantin’de düzenlenecek Gençlik olimpiyatlarına erkekler tabanca disiplininde ülkemize Wild Card kota hakkını kazandırmış olan sporcumuz Alp Eren ERDUR katılacaktır.

Wild Card hakkı nedir? Wild Card yarışmalar sonunda kıtalara tanınan kotalar dışında kalan oyunlara katılacak toplam katılımcı sayısını geçmemek kaydı ile kota alamayıp oyunlarda temsil şansı olamayan ülkelere ekstra katılımcı hakkı verilmesidir. Wild Card verilmesi aşamasında ülkelerin branştaki gelişimi, başarıları gibi birçok kriter gözetilmektedir.


Bu Kategorideki Diğer Haberler


Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun Vizyonu Sorumlu olduğu spor dallarının ülke çapında dengeli yayılmasını ve gelişmesini sağlamak, projeler üretmek, kurumsallaşmış yapısı ve nitelikli kadrosu ile bilimsel ve yenilikçi yaklaşımlarla Türk Atıcılığının önümüzdeki yıllar içerisinde Dünyada güçlü ülkeler arasında yer almasını sağlamaktır.

Devamı »

Bize Ulaşın

  Mithatpaşa Cd. 45/2 Çankaya / Ankara
  +90 (312) 310 6160 - 8182
  +90 (312) 311 6875
  info@taf.gov.tr
 (KEP) aticilikveavcilikfederasyonu@hs01.kep.tr

İletişim Formu ve Kroki »