Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu

 Haber Bilgileri
  23 Eylül 2019 Pazartesi
  529
ATEŞLİ SİLAHLAR AVRUPA ŞAMPİYONASI ÇİFTE MADALYAYLA SONA ERDİ

12- 23 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenen Ateşli Silahlar Avrupa Şampiyonası 25 M Center Fire Tabanca kategorisinde ülkemizi temsil eden milli sporcumuz Yusuf DİKEÇ, müsabakada attığı 583 puanla bronz madalyayı merkez 10 atışlarıyla kaçırarak müsabakayı 5. sırada tamamladı.

Aynı müsabakada yarışan milli sporcularımız Yavuz KESKİN 572, Yusuf AVCI 557 puanla müsabakayı tamamladılar.

Yusuf DİKEÇ, Yavuz KESKİN ve Yusuf AVCI’dan oluşan milli takımımız müsabakada attıkları toplamda 1712 puanla takım olarak 6. sırada yer aldı.

İtalya Bologna’da düzenlenen Ateşli Silahlar Avrupa Şampiyonası çifte madalyayla sona erdi.

Milli sporcumuz Yusuf DİKEÇ 25 M Standart Tabanca kategorisinde ülkemize gümüş madalya kazandırırken, 25 M Standart Tabanca kategorisinde yarışan milli sporcularımız Yusuf DİKEÇ, Yavuz KESKİN, Murat KILIÇ’tan oluşan takımımız, bu disiplinde bir ilki gerçekleştirerek Altın madalyayla ülkeye dönüş yapıyor.

Avrupa Şampiyonasında yarışan ve ülkemizi gururla temsil etmiş olan tüm milli sporcularımız, antrenörlerimiz ve idarecilerimizi gönülden tebrik ederiz.


Bu Kategorideki Diğer Haberler


Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun Vizyonu Sorumlu olduğu spor dallarının ülke çapında dengeli yayılmasını ve gelişmesini sağlamak, projeler üretmek, kurumsallaşmış yapısı ve nitelikli kadrosu ile bilimsel ve yenilikçi yaklaşımlarla Türk Atıcılığının önümüzdeki yıllar içerisinde Dünyada güçlü ülkeler arasında yer almasını sağlamaktır.

Devamı »

Bize Ulaşın

  Mithatpaşa Cd. 45/2 Çankaya / Ankara
  +90 (312) 310 6160 - 8182
  +90 (312) 311 6875
  info@taf.gov.tr
 (KEP) aticilikveavcilikfederasyonu@hs01.kep.tr

İletişim Formu ve Kroki »