Yükleniyor

 Haber Bilgileri
  16 Aralık 2020 Çarşamba
  1323

2021 YILI KULÜP AKREDİTASYON İŞLEMLERİ

 • 2021 yılı akreditasyon ücreti 250 TL’dir.
 • Akreditasyonunu yapan kulüp sporcularından lisans ücreti alınmayacaktır.
 • Kulüp akredite olmamış veya akredite olmak istemiyor ise; sporcuları ferdi lisans çıkartarak yarışmalara katılabilir.
 • 2021 yılı için Yönetim Kurulu Kararı ile 1. kademe antrenörlerinde akreditasyon işlemleri için kabul edilebileceklerdir.

 KULÜP AKREDİTASYON SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK?

 • 2019 ve 2020 sezonunda akreditasyonunu yaptıran kulüpler kulüp bilgilerinde herhangi bir değişiklik yoksa, sadece antrenör beyanını (Ek:3) ve kulüp akreditasyon ücretinin yatırıldığına dair dekontu burcu@taf.gov.tr adresine göndereceklerdir. Beyan veren antrenörün 2021 yılı vizesi yapılmış olmalıdır.
 • Daha önce kulüp akreditasyonu yaptırmamış olan spor kulüplerinin, ekteki tüm formları doldurarak federasyonumuza posta veya kargo yolu ile göndermeleri gerekmektedir.
 • Kulübünüzün akreditasyon işlemlerinin yapıldığına dair resmi yazı bağlı olduğunuz Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne elektronik belge yönetim sistemi aracılığı ile gönderilecek olup, aynı zamanda resmi internet sitemizde Akredite olan kulüpler listesinde yayımlanacaktır. (Akreditasyon belgeleri kulübünüze fiziki olarak gönderilmeyecektir.)

2019 ve 2020 YILINDA AKREDİTE OLAN KULÜPLERİN DİKKATİNE !!!

Sıkça sorulan sorular:

 1. Geçen sezonlarda kulübümüz akreditasyon işlemlerini yaptırdık. Bu sezon akreditasyon işlemi için ne yapmamız gerekir?

C: Kulüp bilgilerinizde herhangi bir değişiklik yoksa tüm formları doldurmanıza gerek yoktur. Sadece çalışacağınız antrenörün beyanını gösteren ek 3 formunu (jpg veya tarayıcıdan geçirerek ) ve kulüp akreditasyon ücretini yatırdığınıza dair dekontu (jpg veya tarayıcıdan geçirerek ) mail olarak burcu@taf.gov.tr adresine göndermeniz yeterlidir.

 1. Geçen sezonlarda sadece tek branşta akredite olmuştuk bu yıl iki branşta akredite olmak istiyoruz ne yapmalıyız?

C: Tüm formları yeniden doldurup onaylatıp posta veya kargo yolu ile göndermeniz gerekmektedir.

 1. Antrenörümüz 2021 yılı vizesini yaptırmadı. Kulüp akreditasyon işlemlerinde kendisi ile çalışabilir miyiz?

C: Hayır çalışamazsınız. Kulüp akreditasyon işlemlerinde çalışılacağı beyan edilen antrenörün mutlaka vizesi yapılmış olmalıdır.

 1. 2021 yılı için akreditasyonumuzu ‘A’ isimli antrenör ile sözleşme imzalayarak yaptık. Sezon içinde A antrenörü ile çalışmamaya karar verdik ne yapmalıyız?

C: Akreditasyon işlemleri yapılırken anlaşılan antrenör ile sezon içinde çalışmamaya karar verildiğinde vizeli başka bir antrenör ile anlaşılarak ek 3 formunun doldurulup gönderilmesi yeterli olacaktır. 20 iş günü içinde vizeli bir antrenörün bulunmaması durumunda kulübün akreditasyonu iptal edilir. 

 1. 2021 yılı vizeli antrenörüm ‘A’ spor kulübü ile sözleşme imzaladım ve akreditasyon işlemleri yapıldı. Sezon içinde kulüp ile çalışmamaya karar verdim ne yapmalım?

C: İstifa dilekçenizi verdiğinize dair bildirimi 5 iş günü içinde mail olarak burcu@taf.gov.tr adresine bildirmelisiniz.

Banka Hesap Bilgilerine Ulaşmak İçin Tıklayınız

Bilgi İçin: Burcu SOYSAL 0 537 527 02 62

Kulüp Akreditasyon Talimatına ulaşmak için TIKLAYINIZ

KULÜP AKREDİTASYON FORMLARI İÇİN TIKLAYINIZ   


Bu Kategorideki Diğer Haberler