Yükleniyor

 Haber Bilgileri
  22 Ocak 2021 Cuma
  278

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI ÖZDER PROTOKOLÜ

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) arasında 29.12.2020 tarihinde Sporcu Öğrencilerin Eğitiminde İş birliği Protokolü imzalandı. 

Bu protokol ile ulusal ve uluslararası alanda ülkemizi temsil eden ve ödül alan başarılı sporcu öğrencilerin Özel Öğretim Derneği’ne (ÖZDER) üye okullarda %100 burslu olarak eğitim görmeleri, eğitim – öğretim süreçlerinin sporcu öğrencilerin ihtiyaçlarına göre düzenlenmesi, öğrencilerin, kişisel, sosyal ve sportif gelişimlerinin sağlanması amaçlanmıştır.

İmzalanan bu protokol çerçevesinde aşağıda belirtilen olimpik ve paralimpik spor dalları yarışmalarında son 2 yıl içerisinde altın, gümüş ve bronz madalya aldığı Bakanlık tarafından belgelendirilen sporculara, Özel Öğretim Derneği’ne (ÖZDER) üye okulları tercih etmeleri halinde, verilen kontenjanlar dahilinde, sınıflarını geçmek ve spor yaşamına devam etmek kaydı ile diplomalarını alıncaya kadar %100 oranında eğitim bursu verilmesi sağlanacaktır.

*1.Grup:Dünya ve Avrupa Şampiyonaları’nda madalya alanlar.
*2.Grup:Avrupa Gençlik Olimpiyat Festivali (EYOF) ve Dünya Gençlik Olimpiyatları’nda madalya alanlar,
*3.Grup:Ulusal Spor Faaliyetleri’nde madalya alanlar (Ulusal Spor Faaliyetleri: Federasyonların Türkiye Şampiyonaları ve en üst ligleri ile Okul Sporları Türkiye Birincilikleri, ANALİG Türkiye Birincilikleridir.)

İmzalanan protokol detaylarına ulaşmak için TIKLAYINIZ


Bu Kategorideki Diğer Haberler