Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu

 Haber Bilgileri
  23 Mayıs 2016 Pazartesi
  6642
TÜRKİYE’NİN SKEET ŞAMPİYONLARI KONYA’DA BELLİ OLDU

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu’nun 2016 faaliyet programında yer alan Mehmet Bülent Torpil Skeet Türkiye Şampiyonası müsabakaları Konya’da düzenlendi.

Karatay ilçesinde yer alan poligonda ülkemizin 15 şehrinin yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden de atıcıların katıldığı müsabakalarda 100 sporcu atış yaptı.

21 Mayıs Cumartesi günü başlayan mücadeleler sonucu; büyük bayanlarda altın madalyayı Kerime Dokuzlar, gümüş madalyayı Rumeysa Kaynar  ve bronz madalyayı Neşe Tunçalın kazanırken, genç bayanlarda ise altın madalya Nur Banu Özpak, gümüş madalya İzel Aydın ve bronz madalya Deniz Üstündağ’ın oldu.

Pazar günü müsabakalarında ise finalde büyük erkekler klasmanında mücadele eden sporculardan Birbey Alpay altın madalya, Hüseyin Bahçıvan gümüş madalya, Fuat Çakar bronz madalyanın sahibi oldu. Genç erkeklerde atış yapan Ali Çeler altın madalya, Mustafa Üstündağ gümüş madalya ve Salih Hafız bronz madalya elde etti.

                                                                                                                             

TÜM FOTOĞRAFLARA ERİŞMEK İÇİN TIKLAYINIZ (Facebook)


Bu Kategorideki Diğer Haberler


Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun Vizyonu Sorumlu olduğu spor dallarının ülke çapında dengeli yayılmasını ve gelişmesini sağlamak, projeler üretmek, kurumsallaşmış yapısı ve nitelikli kadrosu ile bilimsel ve yenilikçi yaklaşımlarla Türk Atıcılığının önümüzdeki yıllar içerisinde Dünyada güçlü ülkeler arasında yer almasını sağlamaktır.

Devamı »

Bize Ulaşın

  Mithatpaşa Cd. 45/2 Çankaya / Ankara
  +90 (312) 310 6160 - 8182
  +90 (312) 311 6875
  info@taf.gov.tr
 (KEP) aticilikveavcilikfederasyonu@hs01.kep.tr

İletişim Formu ve Kroki »