Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu

 Haber Bilgileri
  23 Haziran 2016 Perşembe
  6661
ÖMER AKGÜN BAKÜ'DE REKOR KIRDI

Milli Atıcı Ömer Akgün ISSF Bütün Dallar Dünya Kupası’nda Türkiye rekoru kırdı.

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Uluslararası Atıcılık Federasyonu (ISSF) tarafından düzenlenen ISSF Bütün Dallar Dünya Kupası’nda 10 metre havalı tüfek disiplininde ülkemizi temsil eden milli sporcumuz Ömer Akgün eleme atışlarında 628.5'lik sayı ile yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu.

Bu skorla finale birinci sırada giren Akgün, son sekiz sporcunun yarıştığı final atışlarının ardından müsabakayı 4.sırada tamamladı.

29 Haziran’da sona erecek müsabakalarda 10 metre ve 50 metre havalı tabancada olimpiyat vizesi bulunan milli atıcılarımızdan Yusuf Dikeç ve İsmail Keleş,50 metre havalı tabancada Eser Koç, 25 metre ateşli tabancada Murat Kılıç ve trap disiplininde Servet Sivrikaya, Alper Pınar ve Oğuzhan Tüzün madalya için mücadele ediyor.

Bayanlar klasmanı 10 metre havalı tabancada yarışan millil sporcumuz Canan Türkoğlu Yavuz da  kupa müsabakasını 370 sayı ile tamamladı.


Bu Kategorideki Diğer Haberler


Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun Vizyonu Sorumlu olduğu spor dallarının ülke çapında dengeli yayılmasını ve gelişmesini sağlamak, projeler üretmek, kurumsallaşmış yapısı ve nitelikli kadrosu ile bilimsel ve yenilikçi yaklaşımlarla Türk Atıcılığının önümüzdeki yıllar içerisinde Dünyada güçlü ülkeler arasında yer almasını sağlamaktır.

Devamı »

Bize Ulaşın

  Mithatpaşa Cd. 45/2 Çankaya / Ankara
  +90 (312) 310 6160 - 8182
  +90 (312) 311 6875
  info@taf.gov.tr
 (KEP) aticilikveavcilikfederasyonu@hs01.kep.tr

İletişim Formu ve Kroki »