HAVALI SİLAHLAR LİG YARIŞMALARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU!

Tarih: 29 Temmuz 2020 Çarşamba

ÖNEMLİ DUYURU!

Federasyonumuzun 2020 yılı faaliyet programında yer alan Havalı Silahlar Lig Yarışmalarının Genel Talimatı ve yarışma takvimi 04 Şubat 2020 tarihinde internet sitemizde yayınlanmış olup, ilk lig yarışması 15-16 Şubat 2020 tarihinde lig illerinde yapılmıştır.

Ancak; ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan salgın hastalık nedeni ile, daha önceden yayınlanmış olan faaliyet programımız Yönetim Kurulu Kararı ile revize edilerek güncellenmiştir.

Bu kapsamda; pandemi süreci gözetilerek yapılan değerlendirme sonucunda kapalı alanlarda kalabalık gruplar oluşturmanın salgının yayılma hızını arttıracağı göz önüne alınarak; 08-09 Ağustos 2020 tarihinde yapılması planlanmış olan Havalı Silahlar Lig yarışmasının iptaline karar verilmiş olup, Havalı Silahlar Lig Yarışmalarının Genel Talimatının 6, 16, 17 ve 18’nci maddelerinde değişiklikler yapılmıştır.

Buna göre;

  1. Havalı Silahlar Lig Yarışmaları Genel Talimatının 6’ncı maddesinde belirtilmiş olan yarışma sayısı 8’den 5’e düşürülmüş olup, lig finalinin 24-29 Kasım 2020 tarihinde Samsun’da yapılmasına,
  2. 16’ncı maddede belirtilmiş olan ve finale gidecek olan takımların belirlenmesinde temel teşkil edecek olan “en iyi 5 lig yarışması skorlar toplamı” kriterinin ‘en iyi 3 lig yarışması skorlar toplamı’ olarak değiştirilerek talimat içerisinde yer alan örnek tablonun güncellenmesine,
  3. 17’nci ve 18’nci maddenin de yukarıda belirtilen değişiklikler kapsamında güncellenmesine,

     Karar verilmiştir.

 Tüm sporcularımıza ve ilgililere önemle duyurulur.

 Yenilenen Havalı Silahlar Lig Yarışmaları Genel Talimatı için tıklayınız.