Yükleniyor
Havalı Ve Ateşli Silahlar Aday Hakem Kursu

Tarih: 1 Eylül 2021 Çarşamba

      Federasyonumuzun 2021 Yılı Faaliyet Programında yer alan Havalı Ve Ateşli Silahlar Aday Hakem Kursunun, ilgili branşta görev yapmakta olan Merkez Hakem Kurulunun almış olduğu kararla 16-19 Eylül 2021 tarihinde Bursa ilinde yapılması düşünülmektedir.

      Söz konusu kurs, lig yarışmalarının da yapıldığı atıcılık faaliyeti yürütülen ve hakem ihtiyacı olan illere (Adıyaman, Bursa, Eskişehir, Gümüşhane, Karaman, Malatya, Sakarya) yönelik yapılacak ve en fazla 30 katılımcı ile sınırlandırılacaktır. Söz konusu illerden yeterli başvuru yapılmaması halinde diğer illerden yapılabilecek olan başvurular değerlendirmeye alınabilecektir.

      Başvurular, Federasyonumuzun Hakem, Jüri ve Gözlemci talimatında belirtilen koşulların yanı sıra, başvuru sahiplerinin yaşı, eğitim durumu, yabancı dil yeterliliği, bilgisayar ve bilgi teknolojileri ile yazılımlarına olan yetkinliğine göre değerlendirilecektir.

      Başvuru sayısının 30’dan fazla olması durumunda; yukarıda belirtilen ve hakemi bulunmayan illerden yapılan başvurular öncelikli olmak üzere, atıcılık sporunda sporculuk ya da antrenörlük yapmış olanlar değerlendirmeye alınacak ve gerekli görülmesi halinde yukarıda belirtilen koşul ve kriterler kapsamında eleme yapılabilecektir.

      Adayların ön başvuru formunu doldurmakla birlikte bağlı oldukları Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri kanalıyla Federasyona başvurarak resmi kayıtlarını gerçekleştirmiş olmaları gerekmektedir.

      Kurs takvimi, başvuru koşulları ve kurs programı için tıklayınız.