Yükleniyor
Havalı ve Ateşli Silahlar branşında faaliyet gösteren Sporcu, antrenör, kulüp ve diğer ilgililerin dikkatine!

Tarih: 10 Mayıs 2022 Salı

      Uluslararası Atıcılık Federasyonu (ISSF) 01.01.2022 tarihinden itibaren geçerli olacak olan yeni kural değişikliklerini resmi internet sitesinden duyurmuş ve bazı uluslararası yarışmaları bu formatlarda gerçekleştirmiştir. Ancak, yürürlüğe alınarak denenen yeni yarışma formatlarının uygulanmasında görülen aksaklıklar ve ülkelerden gelen öneriler üzerine yeni bir düzenleme ile yarışma formatlarında güncelleme yapılmış ve Paris 2024 Olimpiyat Oyunlarında da uygulanacak olan bu son düzenleme Uluslararası Olimpiyat Komitesinin (IOC) İcra Kurulunca 01.04.2022 tarihinde onaylanmış olup 04.04.2022 tarihinde ISSF’nin resmi internet sitesinden yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

      Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'nda uygulanacak olan yarışma formatları için tıklayınız.

      Görüldüğü üzre; yayınlanan duyuruda yürürlüğe giren yeni yarışma formatlarının kalifikasyon aşamalarının Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunlarında uygulanan format ile aynı olduğu belirtilmiş ve eleme ve final aşamalarının sadece değişen kısımları yayınlanmış olup yayınlanan bu değişikliklerin Türkçe tercümesi Havalı ve Ateşli Silahlar Merkez Hakem Kurulumuzca yapılarak değişiklik içeren yarışma şablonlarının ilgili bölümleri yeniden düzenlenmektedir.

      10 Metre Havalı Tüfek/Tabanca (Kadın/Erkek) Yarışma Formatının düzenlemesi tamamlanmış olup diğer disiplinlerin düzenlemesi tamamlandıkça resmi internet sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden en kısa zamanda yayınlanacaktır.

      10 Metre Havalı Tüfek/Tabanca (Kadın/Erkek) Yarışma Formatı için tıklayınız.

 


Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metninlerini inceleyebilirsiniz. Web sitemizi kullanarak açıklama metinlerindeki uyarıları kabul etmiş sayılırsınız.