Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu
Havalı ve Ateşli Silahlar » Poligon

10 metre havalı silah poligonları kapalı alanlara kurulur. Poligonlarda bir hedef hattı ve bir atış hattı olmalıdır. Atış hattı hedef hattına paralel olmalıdır. Poligon Görevlileri ve Jürinin görevlerini yapabilmesi için atış noktalarının arkasında yeterli alan olmalıdır. İzleyiciler için de ayrılmış bir alan olmalıdır. Bu alan, atış hattının en az 5m arkasına yerleştirilmiş uygun bir bariyerle sporcu ve görevlilerin alanından ayrılmalıdır.

ISSF, tüm yeni poligonların engelli kişiler için erişilebilir olmasını tavsiye eder. Mevcut poligonlar engellilerin erişebilmesi için adapte edilmelidir.

Atıcılığın gelişimi ve sporcu sayısının arttırılabilmesi için en önemli unsur, poligon tesislerinin yeterli sayıda ve kalitede olmasıdır. Bu amaç doğrultusunda, Spor Genel Müdürlüğü ile yapılan ortaklaşa çalışmalarla son iki yıl içerisinde 20 ilde elektronik poligon inşa edilerek hizmete sunulmuştur.

    ISSF Kuralları ve Genel Mevzuat için tıklayınız.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun Vizyonu Sorumlu olduğu spor dallarının ülke çapında dengeli yayılmasını ve gelişmesini sağlamak, projeler üretmek, kurumsallaşmış yapısı ve nitelikli kadrosu ile bilimsel ve yenilikçi yaklaşımlarla Türk Atıcılığının önümüzdeki yıllar içerisinde Dünyada güçlü ülkeler arasında yer almasını sağlamaktır.

Devamı »

Bize Ulaşın

  Mithatpaşa Cd. 45/2 Çankaya / Ankara
  +90 (312) 310 6160 - 8182
  +90 (312) 311 6875
  info@taf.gov.tr
 (KEP) aticilikveavcilikfederasyonu@hs01.kep.tr

İletişim Formu ve Kroki »