Çerez Politikası

Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metninlerini inceleyebilirsiniz. Web sitemizi kullanarak açıklama metinlerindeki uyarıları kabul etmiş sayılırsınız.

Tarihçe


Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu'nun tarihi Türkiye'deki spor aktiviteleri ile uğraşan tüm toplulukların Türkiye İdman Cemiyetleri adı altında bir araya getirilmesi ile başlar. Atıcılık ve avcılık faaliyetleri Türkiye İdman Cemiyetleri çatısı altında 1923 yılında başlatılır.

1936 tarihli Türk Spor Kanunu ile 1938 tarihli Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğüne dair 3530 sayılı kanunla da atıcılık ve avcılık faaliyetleri korunmuştur. Federasyon kimliğine ulaşması 1989 yılında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne bağlı olarak "Atıcılık ve Avcılık Federasyonu" olarak adlandırılmasıyla başlar. 15 Mayıs 2007 tarih ve 26523 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Ana Statüsü" gereğince federasyonun teşkilat, görev, yetki ve sorumluluklarının usul ve esasları düzenlenmiştir. 

Misyon & Vizyon

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun Vizyonu; sorumlu olduğu spor dallarının ülke çapında dengeli yayılmasını ve gelişmesini sağlamak, projeler üretmek, kurumsallaşmış yapısı ve nitelikli kadrosu ile bilimsel ve yenilikçi yaklaşımlarla Türk Atıcılığının önümüzdeki yıllar içerisinde Dünyada güçlü ülkeler arasında yer almasını sağlamaktır.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun Misyonu; Türkiye’deki tüm ulusal ve uluslararası Atıcılık faaliyetlerini belirleme, düzenleme ve denetleme yetkisine sahip yegâne kurum olarak; tesisleşme hamlesi yapmak, Atıcılığın dijital arşivini oluşturmak, okullar, kulüpler, yazılı ve görsel basın, tüm kişi ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde Atıcılığın ülke genelinde tanıtımını, sevilmesini, yaygınlaşmasını  sağlamak ve Türkiye Atıcılığının rekabet gücünü arttırarak uluslararası Atıcılık faaliyetlerinde en üst düzeyde temsil etmektir.

İdari Personel

Burcu SOYSAL

Genel Sekreter Genel Sekreter

Şeyma Nur ÖZTÜRK

Sözleşmeli Personel Basın Danışmanı, Havalı ve Ateşli Silahlar Branş Sorumlusu, Antrenör Eğitim İşlemleri

Hüseyin Cevahir AYDIN

Bilgisayar İşletmeni Depo, Ayniyat ve Diğer Büro Hizmetleri

Nergiz ÖZTÜRK

Sözleşmeli Personel Mali İşler

Ceren Yağmur YILDIRIM

Sözleşmeli Personel Dış İlişkiler, Yurt dışı faaliyet organizasyonları.

Dilek YENER

Sözleşmeli Personel Yurtiçi İletişim, Kurumsal Yazışmalar.

Tuğra AKYOL

Sözleşmeli Personel Kulüp Tescil, Lisans, Vize, Arşiv

Gülay TEMUR

Sözleşmeli Personel Büro Personeli

About Us

The argument in favor of using filler text goes something like this: If you use arey real content in the Consulting Process anytime you reachtent.

Instagram

Cart